2012. nov. 11. 14:48
1/1 anonim válasza:
tömeg%=[(oldott a.)tömeg/(oldószer+oldott a.)tömeg]*100
tömeg%=a
oldott anyag=x
oldószer=b
a/100=x/(x+b)
(a/100)*x+(a/100)*b=x
a/100)*b=(a/100+1)*x
x=([a/100]*b)/([a/100]+1)
oldat tömege=x+b=([a/100]*b)/([a/100]+1)+b