köszönöm előre is :)2012. szept. 8. 09:19
1/3 anonim válasza:
m/m%=0,1
oldószer=799,2g
(gondolom az oldószer oldott anyagára vagy kíváncsi)
Mivel az oldószer egytized százalékos ezért az oldószer tömegének egytized százaléka lesz az oldott anyag. Tehát:
799,2*0,1 = 79,92g
2/3 anonim válasza:
W%=( moldott a./m oldat)).100
W%=0,1%
moldott anyag=x g
moldat=799,2g+xg
0,1=x/799,2+x
X=88,8g
3/3 anonim válasza:
A 0,1% annyit jelent, hogy 0,001 résznyi, mert a 100% jelent 1 résznyit, vagyis az egészet.
Az oldott anyag teszi ki az oldat 0,001 részét, a maradék az oldószer, vagyis az 1 – 0,001 = 0,999 rész, ami egyenlő 799,2 grammal, tehát:
799,2 ... .... 0,999
x ... ... ... 1
x = 1*799,2/0,999 = 800 g az oldat tömege
Az oldott anyag tömege = oldat tömege – oldószer tömege = 800 – 799,2 = 0,8 gramm