Mandy97 kérdése:

Ha a tömeg 0,1% -os az oldószer 799,2g, tudnátok segíteni ebben, hogy, hogy számoljam ki? SOS!

köszönöm előre is :)

2012. szept. 8. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:

m/m%=0,1

oldószer=799,2g

(gondolom az oldószer oldott anyagára vagy kíváncsi)

Mivel az oldószer egytized százalékos ezért az oldószer tömegének egytized százaléka lesz az oldott anyag. Tehát:

799,2*0,1 = 79,92g

2012. szept. 8. 09:52
 2/3 anonim ***** válasza:

W%=( moldott a./m oldat)).100


W%=0,1%

moldott anyag=x g

moldat=799,2g+xg


0,1=x/799,2+x

X=88,8g

2012. szept. 8. 11:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A 0,1% annyit jelent, hogy 0,001 résznyi, mert a 100% jelent 1 résznyit, vagyis az egészet.


Az oldott anyag teszi ki az oldat 0,001 részét, a maradék az oldószer, vagyis az 1 – 0,001 = 0,999 rész, ami egyenlő 799,2 grammal, tehát:


799,2 ... .... 0,999

x ... ... ... 1


x = 1*799,2/0,999 = 800 g az oldat tömege


Az oldott anyag tömege = oldat tömege – oldószer tömege = 800 – 799,2 = 0,8 gramm

2012. szept. 11. 23:00