Hány tömeg %-os az új oldat? Hány gr oldószer van benne?

Egy kis kémia!!300g 20 tömeg %-os cukoroldalhoz 100 g vizet adunk.
2012. jan. 29. 13:27
 1/1 Silber ***** válasza:

%(m/m)1=moa1/mo1*100

%(m/m)2=moa2/mo2*100


mo2=mo1+100=mo1+(mo1-moa1)+100

moa2=moa1


%(m/m)2=moa1/((2mo1-moa1)+100)*100

2012. jan. 29. 13:39