Egy kis kémia!!300g 20 tömeg %-os cukoroldalhoz 100 g vizet adunk.2012. jan. 29. 13:27
1/1 Silber válasza:
%(m/m)1=moa1/mo1*100
%(m/m)2=moa2/mo2*100
mo2=mo1+100=mo1+(mo1-moa1)+100
moa2=moa1
%(m/m)2=moa1/((2mo1-moa1)+100)*100