2011. nov. 28. 18:59
1/2 BKRS válasza:
pH=1 ami 10^-1 mol/dm3 HCl
0,15 dm3-ben ezek szerint volt 0,015 mol HCl.
Az osszeontes utan lesz benne
pOH=14-pH=10^-1,48 mol/dm^3 OH
ami 0,15 dm3-re szamitva
0,00496696682 mol OH-
Osszsen tehat annyi lug volt ami kozombositi a HCl-t meg amennyi a kemhatas eleresehez kell:
0,00496696682 +0,015 = 0,0199669668 mol OH-
A lug teljes tomege 1g
Ebbol x g NaOH es 1-x g KOH
M(NaOH)= 40
M(KOH) = 57
x/40 +(1-x)/57 = 0,0199669668
57x + 40 -40x = 0,0199669668 *40*57
17x + 40 = 45,5246844
17x = 5,5246844
x=0,324981433
1-x = 0,675018567
Ez 32,5 m/m% NaOH es 67,5 m/m% KOH (ezek tomeg szazalekok)
0,324981433 g NaOH az 0,00812453582 mol
0,675018567g KOH az 0,011842431 mol
Ez osszesen 0,0199669668 mol
amibol a NaOH 40,1%
a KOH pedig 59,9%
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!:)
2011. nov. 29. 11:13