.2011. nov. 28. 17:02
1/3 anonim 



válasza:





Kiszámolod, hogy mennyi alkohol van az első keverékben és mennyi a másodikban. Aztán összeadod és kiszámolod, hogy az hány %-osnak felel meg. Nincs ebben semmi bonyolult.
3/3 anonim válasza:
Összesen 50 litered lesz, gondolom ezt tudod.
Ezért:
20*30+30*25=X*50 azaz 600+750=50X azaz 1350=50X telát X = 27
Tehát 50 liter 27 % os lesz