Egy kisváros lakóinak száma jelenleg 86820. A növekedés mértéke évente 5 százalék. Hány lakosa volt a városnak 3 évvel ezelőtt, és 3 év alatt hány százalékkal nőtt a lakosság létszáma?

2011. nov. 7. 15:36
 1/2 BKRS ***** válasza:

1,05^3 * x = 86820

x = 74998,4


Ha 74998,4 ~ 100%

akkor 86820 ~ y%

y = (86820/74988,4)*100 =115,8


vagyis 15,8%-kal nott meg a lakossag.


Ez mondjuk onnan is latszik, hogy

1,05^3 = 1,158

vagyis 15,8 szazad resz a novekedes.

2011. nov. 7. 16:08
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. nov. 7. 19:12