Segítene valaki egy matekfeladatban? :D


Határozzuk meg az m-et,úgy hogx a 2x^2-11x+m=0 egyenlet gyökei között a következő összefüggés álljon fenn.:

2x,-x,,=2


2012. nov. 7. 15:17
 1/6 grofuram válasza:

Csak be kell helyettesíteni:

amikor 2x=2, azaz x=1:

2*1^2-11*1+m=0

2-11+m=0

-9+m=0

m=9

amikor -x=2, azaz x=-2:

2*(-2)^2-11*(-2)+m=0

8+22+m=0

30+m=0

m=-30


szerintem elég egyszerű :)

2012. nov. 7. 15:52
 2/6 A kérdező kommentje:
A megoldás 15 kell legyen
2012. nov. 7. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyi is az:

[link]

2012. nov. 7. 18:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld! Köszi ! :D
2012. nov. 7. 19:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Amikor beszoroztuk 4-el a másodiknál miért lesz +-bol minusz?
2012. nov. 7. 19:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja,értem. :D
2012. nov. 7. 19:12