Határozzuk meg az m-et,úgy hogx a 2x^2-11x+m=0 egyenlet gyökei között a következő összefüggés álljon fenn.:
2x,-x,,=2
2012. nov. 7. 15:17
1/6 grofuram válasza:
Csak be kell helyettesíteni:
amikor 2x=2, azaz x=1:
2*1^2-11*1+m=0
2-11+m=0
-9+m=0
m=9
amikor -x=2, azaz x=-2:
2*(-2)^2-11*(-2)+m=0
8+22+m=0
30+m=0
m=-30
szerintem elég egyszerű :)
2/6 A kérdező kommentje:
A megoldás 15 kell legyen
2012. nov. 7. 16:03
4/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld! Köszi ! :D
2012. nov. 7. 19:02
5/6 A kérdező kommentje:
Amikor beszoroztuk 4-el a másodiknál miért lesz +-bol minusz?
2012. nov. 7. 19:11
6/6 A kérdező kommentje:
Ja,értem. :D
2012. nov. 7. 19:12