Szóval ezt kéne megoldani:
4x-2(x-3)-3[x-3(4-2x)+8]=-1
A megoldás x=1,de nekem valamiért nem jön ki. Mi lehet a hiba?:
4x-2(x-3)-3[x-3(4-2x)+8]=4x-2(x-3)-3(x-12+6x+8)=4x-2x+6-3x+36-18x-24=-19x+24=-1 -> x=25/19
2012. febr. 29. 16:08
1/3 BKRS válasza:
4x-2(x-3)-3[x-3(4-2x)+8]=4x-2(x-3)-3(x-12+6x+8)
=4x-2x+6-3x+36-18x-24=
Itt a hiba: 6 + 36-24 = 18
=-19x+18=-1
x = 1
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most már megvan! Biztos véletlenül elszámoltam
2012. márc. 1. 16:53