Segítség kéne matekfeladatban!? (egyenlet)


Szóval ezt kéne megoldani:

4x-2(x-3)-3[x-3(4-2x)+8]=-1

A megoldás x=1,de nekem valamiért nem jön ki. Mi lehet a hiba?:

4x-2(x-3)-3[x-3(4-2x)+8]=4x-2(x-3)-3(x-12+6x+8)=4x-2x+6-3x+36-18x-24=-19x+24=-1 -> x=25/19


2012. febr. 29. 16:08
 1/3 BKRS ***** válasza:

4x-2(x-3)-3[x-3(4-2x)+8]=4x-2(x-3)-3(x-12+6x+8)

=4x-2x+6-3x+36-18x-24=

Itt a hiba: 6 + 36-24 = 18

=-19x+18=-1

x = 1

2012. febr. 29. 16:13
 2/3 rajcziz ***** válasza:
mert 6+36-24=18
2012. febr. 29. 16:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most már megvan! Biztos véletlenül elszámoltam
2012. márc. 1. 16:53