fontos lenne2012. febr. 23. 16:21
1/1 BKRS válasza:
Behelyettesitesz:
2*(x+3) + 3*(2x-1) = -5
Felbontod a zarojeleket:
2x+6 + 6x-3 = -5
Osszevonod az x-eket meg a konstansokat:
8x + 3 = -5
Kifejezed az x-et tartalmazo tagot:
8x = -8
Ha az x-es tag meg van valamivel szorozva, akkor osztasz vele, ebben az esetben 8-cal.
x = -1
Megnezed, hogy a megoldas benne van-e a ket fuggveny ertelmezesi tartomanyaban: a valasz igen, mert mindketto ertelmezesi tartomanya R vagyis a valos szamok halmaza.
Vagyis x=-1 a megoldas.