fontos lenne
2012. febr. 23. 16:21
 1/1 BKRS ***** válasza:

Behelyettesitesz:

2*(x+3) + 3*(2x-1) = -5

Felbontod a zarojeleket:

2x+6 + 6x-3 = -5

Osszevonod az x-eket meg a konstansokat:

8x + 3 = -5

Kifejezed az x-et tartalmazo tagot:

8x = -8

Ha az x-es tag meg van valamivel szorozva, akkor osztasz vele, ebben az esetben 8-cal.

x = -1

Megnezed, hogy a megoldas benne van-e a ket fuggveny ertelmezesi tartomanyaban: a valasz igen, mert mindketto ertelmezesi tartomanya R vagyis a valos szamok halmaza.

Vagyis x=-1 a megoldas.

2012. febr. 23. 16:34