Három könyvespolcon könyvek vannak. A másodikon 12 -vel több, a harmadikon pedig feleannyi van, mint az elsőn. Ha a másodikról 40 könyvet átteszünk a harmadikra, akkor ott 27 -tel lesz több, mint az elsőn. Hány könyv lett ekkor az első polcon?

2012. nov. 2. 13:44
 1/3 anonim válasza:
Eredetileg az 1. polcon volt 2x, a másodikon 2x+12, a harmadikon pedig x. Miután áttetük a 40-et, maradt a másodikon 2x-28, a harmadikon pedig x+40. Az elsőn továbbra is 2x, ami tudjuk, hogy 27-tel több, mint a harmadikon lévő. Tehát 2x=x+40+27, ezt megoldva megkapjuk, hogy x=67. Így az 1. polcon 2x, azaz 134 könyv van.
2012. nov. 2. 14:17
 2/3 allspark válasza:

Hivatalos mozaikos megoldás!



2x + (x + 12) + x = összes könyv


3. polc-> x + 40


3. és 1. polc könyveit egyenlővé tesszük, hogy x-et ki tudjuk számolni:


x + 40 = 2x + 27 / -x

40 = x + 27 / -27

13 = x


1. polc -> 2x , azaz 2 * 13 = 26.

2. polc -> 26 + 12 = 38, amiből a feladat szerint 40-et ki kéne vonni, de nem lehet.

Hivatalosan a feladatnak nincs megoldása.

2015. szept. 14. 16:26
 3/3 allspark válasza:

/lemaradt egy kettes sorry


2x + (2x + 12) + x = összes könyv

2015. szept. 14. 16:35