Egy könyvespolc 4 polcán összesen 663 könyv van. Az első és a második polcon összesen 360 könyv van. A harmadikon 1/4-szer, a negyediken 5/4-szer annyi könyv van, mint az elsőn.2010. nov. 2. 17:47
1/9 anonim válasza:
Az első polcon 202db könyv van.
x1+x2=360-->x2=360-x1
1/4x1=x3
5/4x1=x4
x1+x2+x3+x4=663
csak be kell helyettesíteni
2/9 anonim válasza:
Ez mind szép és jó. Az eredmény is helyesnek látszik.
De hogyan tud negyed könyv lenni a 3. és 4. polcon?
3/9 anonim válasza:
bocsi, nem negyed, hanem fél könyv.
5/9 anonim válasza:
A harmadikon 1/4-SZER annyi könyv van mint az elsőn! A negyediken pedig 5/4-SZER! Mivel az első polc x1 jelen esetben, így a harmadikon 1/4x1 van, a negyediken pedig 5/4x1.
8/9 anonim válasza:
x1 202
x2 158
x3 55,5
x4 257,5
Hogyan van fél könyv a 3. és 4. polcon?
9/9 anonim válasza:
nem tudom, pedig így kell kiszámolni!akkor a feladat rossz
x1=202
x2=158
x3=50,5
x4=252,5