Hány könyv van az első polcon?

Egy könyvespolc 4 polcán összesen 663 könyv van. Az első és a második polcon összesen 360 könyv van. A harmadikon 1/4-szer, a negyediken 5/4-szer annyi könyv van, mint az elsőn.
2010. nov. 2. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Az első polcon 202db könyv van.

x1+x2=360-->x2=360-x1

1/4x1=x3

5/4x1=x4

x1+x2+x3+x4=663

csak be kell helyettesíteni

2010. nov. 2. 18:01
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó. Az eredmény is helyesnek látszik.

De hogyan tud negyed könyv lenni a 3. és 4. polcon?

2010. nov. 2. 22:07
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi, nem negyed, hanem fél könyv.
2010. nov. 2. 22:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Lökött egy példa...
2010. nov. 2. 22:40
 5/9 anonim ***** válasza:
A harmadikon 1/4-SZER annyi könyv van mint az elsőn! A negyediken pedig 5/4-SZER! Mivel az első polc x1 jelen esetben, így a harmadikon 1/4x1 van, a negyediken pedig 5/4x1.
2010. nov. 3. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:

okos vagy :)

és az x az mennyi?

2010. nov. 3. 11:04
 7/9 anonim ***** válasza:

köszi :) x?

x1, x2, x3, és x4 van

2010. nov. 3. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:

x1 202

x2 158

x3 55,5

x4 257,5


Hogyan van fél könyv a 3. és 4. polcon?

2010. nov. 3. 11:53
 9/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, pedig így kell kiszámolni!akkor a feladat rossz

x1=202

x2=158

x3=50,5

x4=252,5

2010. nov. 3. 12:36