Carnot-gép kazánja-hűtőgépe között 80 Kelvin a hőmérséklet szintkülönbsége. A Hatásfoka 21,5 % , a kérdés: Mennyi a T1, illetve a T2?
Ki tudom számolni, de valami nem jó az eredményben. Valaki?
2012. okt. 30. 10:30
1/2 bongolo válasza:
Mondjuk T1 a melegebb, T2 a hidegebb hőmérséklet. Ekkor a hatásfok:
η = (T1-T2)/T1
Most T1-T2 = 80K, η=0,215
Ebből ez jön ki:
T1 = 80K/0,215 = 372,1 K
T2 ennél 80 fokkal hidegebb:
T2 = 292,1 K
Neked nem ez jött ki?
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszod.!! de igen, ennyi jott ki.. de allitolag ez nem jo eredmeny. nemtudom tenyleg, de kosziii:)
2012. nov. 3. 11:49