Fizika tesztfeladatok. Segítenél benne? /Hatásfok, Teljesítmény/


1) Mekkora lesz a munka, ha kétszer akkora teljesítménnyel fele annyi ideig dolgozik egy gép?

a, 2x-es lesz a munka

b, ugyanakkora lesz a munka

c, négyszeres lesz a munka

d, fele akkora lesz a munka


2)Mekkora lesz a teljesítményünk ha háromszor annyi munkát harmadannyi idő alatt végeztünk el?

a, nem változott

b, 9x-es lett

c, 6x-os lett

d, 3x-os lett


3)Mikor nagyobb a melegítés hatásfoka, ha vkony vagy ha vastag falú edényben melegítünk vizet?


4)Merülőforralóval, vagy villanytűzhelyen melegítve jobb a teavíz melegítésének hatásfoka?


5)Mikor kerékpározunk jobb hatásfokkal, ha puha vagy ha keményre felfújt gumival járunk?


6)Milyen talajt lehet jobb hatásfokkal felásni? száraz kemény vagy kicsit nedves?


7)Egy 600W-os fúrógéppel 1 perc alatt 24kJ munkát végzünk fúrás közben. Mekkora a hatásfoka?


2012. okt. 28. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

1, P=W/t

Az állítás: 2P=W/0,5t, látszik, hogy ugyanakkora, azaz C.


2,

Az állítás: P=3W/0,3t, ebből látszik, hogy 9-szeresse, tehát B.


3,

n(ez éta akar lenni)=Phasznos/Pösszes

Ha vastagfalút melegítünk, több energia megy el az edény átmelegítésére, tehát több lesz az összes munka, ebből következik, hogy a hatásfok magasabb, ha vékonyabb az edény.


4,

Merülőforralónál kevesebb energia kell a melegítéshez, tehát annál lesz jobb a hatásfok.


5,

Felfújt kerékkel kevesebb munkával tesszük meg ugyanazt az utat, mint lapossal, szóval a felfújt.


6,

Ha nedves kevesebb munkát végzel, így szintén itt lesz jobb a hatásfok.


7,

P=W/t

Phasznos=24000/60 => P=400W

n(éta)=Phasznos/Pösszes => n(éta)=400/600 = 0,666, százalékban szokás megadni, szóval 66,6%.

2012. okt. 28. 20:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első két feladathoz egyszerűen a P=W/t képletet kell használni, egyszerű nagyon. Az elsőt megoldom, a második a tiéd! Szóval:

1) P=W/t -> 2P/W/0.5t -> ha beszorzunk a 0.5-tel, akkor kijön az eredeti képlet, vagyis P=W/t, így a helyes válasz az, hogy ugyanakkora lesz a munka!


3)Vékony falú


4) Merülőforralóval


5) Keményre felfújt


6) Kicsit nedves


Ezek paraszti logikával kitalálható kérdések, miért nem megy?

2012. okt. 28. 20:09
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm!

amúgy sztem is ezek a válaszok a jók, csak dogát írunk belőle és biztosra akarok menni :)

mondjuk az edényeset elrontottam...

2012. okt. 28. 21:02