Fizika lecke?! Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.


Mennyi a teljesítményed,ha 6 kg tömegű táskádat 2 s alatt emeled fel egyenletesen az 1,5 m magas polcra?

Ebbe azt nem értem mennyi a munka!



2012. szept. 8. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Munka=erő*út. Erő=tömeg*nehézségi gyorsulás (=10m/s^2)

Vagyis: F=m*g=6 kg*10 m/s^2=60N

W=F*s=60N*1,5m=90J

P=W/t=90J/2s=45W.

2012. szept. 8. 16:34
 2/2 A kérdező kommentje:
sikerült köszii:)
2012. szept. 8. 16:50