Mennyi a teljesítményed,ha 6 kg tömegű táskádat 2 s alatt emeled fel egyenletesen az 1,5 m magas polcra?
Ebbe azt nem értem mennyi a munka!
2012. szept. 8. 16:25
1/2 anonim válasza:
Munka=erő*út. Erő=tömeg*nehézségi gyorsulás (=10m/s^2)
Vagyis: F=m*g=6 kg*10 m/s^2=60N
W=F*s=60N*1,5m=90J
P=W/t=90J/2s=45W.
2/2 A kérdező kommentje:
sikerült köszii:)
2012. szept. 8. 16:50