Egy 15,3 km hosszú ellipszis alakú ügetőpálya startpontjától egyszerre indul el két zsoké egymással ellenkező irányban. Az egyik átlagsebessége 12,5 km/óra, a másiké 14 km/óra. Mennyi idő múlva találkoznak?

Hogy kéne ezt egyenlettel felírni? Köszönöm a válaszokat :)
2012. szept. 6. 16:42
 1/2 Mátyás3 ***** válasza:

V=S/t ügye, s-t tudjuk, az 15.3 km, V-t tudjuk, az összeadódik mivel közelednek egymáshoz.


Tehát t= S/V =1.53/(12.5+14) = 0.577 óra kb.

2012. szept. 6. 16:51
 2/2 anonim ***** válasza:

A dolog nyitja az, hogy a kettő útjának az összege, az ellipszis kerülete. Ha az időt jelöljük x-szel, akkor mivel az út az sebesség szorozva idővel: 12,5x illetve: 14x.

Az egyenlet így néz ki:

12,5x+14x=15,3

26,5x=15,3

x=0,57

Tehát 0,57 óra múlva találkoznak, ami 34 perc 12 másodperc.

2012. szept. 6. 16:58