Hogy kéne ezt egyenlettel felírni? Köszönöm a válaszokat :)2012. szept. 6. 16:42
1/2 Mátyás3 válasza:
V=S/t ügye, s-t tudjuk, az 15.3 km, V-t tudjuk, az összeadódik mivel közelednek egymáshoz.
Tehát t= S/V =1.53/(12.5+14) = 0.577 óra kb.
2/2 anonim válasza:
A dolog nyitja az, hogy a kettő útjának az összege, az ellipszis kerülete. Ha az időt jelöljük x-szel, akkor mivel az út az sebesség szorozva idővel: 12,5x illetve: 14x.
Az egyenlet így néz ki:
12,5x+14x=15,3
26,5x=15,3
x=0,57
Tehát 0,57 óra múlva találkoznak, ami 34 perc 12 másodperc.