Egy úttest két oldalán áll egymással szemben egy-egy villanyoszlop. Milyen távolságra vannak egymástól, ha az úttest két oldalának egyenlete 3x-2y=4 és 3x-2y=8?

2012. máj. 22. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben a feladatban szerepel 1 pont és egy egyenes távolsága:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Elég annyit csinálni, hogy kiválasztjuk az egyik egyenes tetszőleges pontját és megnézzük milyen messze van a másik egyenestől.


Pl. első egyenesen x=0-nál

0-2y=4

y=-2

Vagyis (0,-2) az egyenesen van.


A távolsága a másik egyenestől:


abs(3*0-2*(-2)-8)/gyök(3*3+2*2)=4/gyök(13)


A két egyenes távolsága 4/gyök(13)

2012. máj. 22. 11:43
 2/2 anonim ***** válasza:
hát mérd le bammeg :D
2013. márc. 7. 20:25