2012. máj. 22. 11:32
1/2 anonim válasza:
Ebben a feladatban szerepel 1 pont és egy egyenes távolsága:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
Elég annyit csinálni, hogy kiválasztjuk az egyik egyenes tetszőleges pontját és megnézzük milyen messze van a másik egyenestől.
Pl. első egyenesen x=0-nál
0-2y=4
y=-2
Vagyis (0,-2) az egyenesen van.
A távolsága a másik egyenestől:
abs(3*0-2*(-2)-8)/gyök(3*3+2*2)=4/gyök(13)
A két egyenes távolsága 4/gyök(13)