Eddard kérdése:

6) Hat labdarúgócsapat egyfordulós körmérkőzést játszott egymással. A) Hányféle sorrendben végeztek a csapatok, ha nincs holtverseny? B) Hányféle sorrend alakulhatott ki a dobogón?


c) Hány mérkőzést játszottak összesen? d) Átlagosan hány gólt rúgtak egy mérkőzésen, ha összesen 60-szor találtak a kapuba? e) Ha minden csapat egyenlő eséllyel indul, mekkora a valószínűsége, hogy a kedvenc csapatunk végez az első helyen?


Kérnék egy részletes levezetést nagyon fontos lenne ! : )


2012. jún. 2. 09:21
 1/3 anonim válasza:

Szerintem így kell:

a) 6! azaz 6x5x4x3x2x1 = 720

b) 6x5x4 = 120

c) Szerintem 20.:D

d) c válaszból adódóan 3

e) 16,6%

2012. jún. 2. 10:12
 2/3 anonim ***** válasza:

c) A hat csapat közül mindegyik öt másikkal mérkőzött, ez összesen:


6*5/2 = 15 mérkőzés, mert 1 mérkőzésben 2 csapat vesz részt


Lehet így is számolni:


5 + 4 + 3 + 2 + 1 = 15 az első csapat a fennmaradó 5 másikkal mérkőzik, a másodiknál marad 4 ami még nem volt számolva, a harmadiknál 3 további mérkőzés jön szóba, a negyediknél 2 és végül az ötödiknél már csak a hatodikkal való mérkőzés az, ami még nem volt figyelembe véve (számolva).

2012. jún. 2. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:

d) 60/15 = 4 összes gólok száma osztva a mérkőzések számával


e) A valószínűség:


1/6 = 0,1667 = 16,67% mert összesen 6-féle lehetőség van az első hely elérésére

2012. jún. 2. 10:50