Hány különböző lejátszási sorrend lehetséges, ha a CD-lemezen 8 dal van?

Egy zenei CD-lemezt olyan készüléken hallgatunk, amelyiken a dalok lejátszásának sorrendjét be lehet állítani úgy, hogy az véletlenszerű legyen. Egy dalt csak egyszer játszik le a készülék, és akkor kapcsol ki, ha a lemezen lévő sorrend szerinti utolsót lejátszotta.
2012. márc. 1. 00:34
 1/3 anonim ***** válasza:
64
2012. márc. 1. 00:47
 2/3 anonim ***** válasza:
40320
2012. márc. 1. 01:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy érthető legyen "Besenyő Pista bácsi" válasza:


Elsőnek összesen 8-féle dalból választhatunk. Ha ez megvan, akkor a következőt már csak 8 - 1 = 7 dal közül választhatjuk ki, mert már csak ennyi maradt. Az utána jövőt meg már csak 7 - 1 = 6-ból. Ez folytatódik így tovább, vagyis a lehetséges lejátszások száma:


8*7*6*5*4*3*2*1 = 8! = 40320

2012. márc. 1. 01:48