Egy zenei CD-lemezt olyan készüléken hallgatunk, amelyiken a dalok lejátszásának sorrendjét be lehet állítani úgy, hogy az véletlenszerű legyen. Egy dalt csak egyszer játszik le a készülék, és akkor kapcsol ki, ha a lemezen lévő sorrend szerinti utolsót lejátszotta.2012. márc. 1. 00:34
3/3 anonim válasza:
Hogy érthető legyen "Besenyő Pista bácsi" válasza:
Elsőnek összesen 8-féle dalból választhatunk. Ha ez megvan, akkor a következőt már csak 8 - 1 = 7 dal közül választhatjuk ki, mert már csak ennyi maradt. Az utána jövőt meg már csak 7 - 1 = 6-ból. Ez folytatódik így tovább, vagyis a lehetséges lejátszások száma:
8*7*6*5*4*3*2*1 = 8! = 40320