2 term szám összege 311. Határozd meg a számokat, ha tudod, hogy egyik 157tel kisebb a másiknál:? .

2012. okt. 23. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:

x+x+157=311

2x+157=311

x=77

2012. okt. 23. 14:35
 2/2 anonim ***** válasza:

x=?

y=x+157


x+x+157=311

2x+157=311

2x=154

x=77


77+157=234


egyik szám:234

másik:77


Ell: 234+77=311

2012. okt. 23. 14:35