Matek házi:Tibi szerint az 1526 kisebb a 1000-nél. Milyen számrendszerben van felírva az 1526, ha az 1000 tízes számrendszerben felírt szám? Hogy kell megoldani?

2012. márc. 21. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy hogy elkezdesz számolgatni....

Jóformán csak osztogatni kell

Mellesleg 2es számrendszerben kevesebb az értéke a 1526 ha 10esben akarjuk ki olvasni azt hiszem de járj utána

2012. márc. 21. 22:23
 2/3 bongolo ***** válasza:

Ha kisebb a decimális 1000-nél, akkor a számrendszer alapja biztos kisebb 10-nél. 6-nál viszont biztos nagyobb, mert van benne 6-os. Tehát lehet 7,8,9.

7-es számrendszerben 1526: 1·7^3 + 5·7^2 + 2·7 + 6 = 608, ez jó lehet.

8-as számrendszerben 1526: 1·8^3 + 5·8^2 + 2·8 + 6 = 854, ez is lehet.

9-es számrendszerben 1526: 1·9^3 + 5·9^2 + 2·9 + 6 = 1158, ez már sok.


Vagyis vagy 7-es, vagy 8-as számrendszerben van felírva az 1526.

2012. márc. 21. 22:24
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. márc. 24. 16:00