Statisztika II. segítség! Hogyan jött ki ez a megoldás?


[link]


[link]


2012. okt. 18. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


A feladatban az N(8,2) az átlag és a szórás akar lenni? Mert akkor - eltérően a feladattól - ez a megoldás az első esetben:


P(2<x<4)=F(4)-F(2)=fi((4-8)/2)-fi((2-8)/2)=fi(-2)-fi(-3)=1-fi(2)-(1-fi(3))=1-0,9772-1+0,9987=0,0215=2,15%


Standard normális eloszlásfüggvény táblázatát kell használni a fi(2) és fi(3) értékeinek leolvasásánál.

2012. okt. 29. 09:07