Lineáris algebra. Mi a megoldás?


[1] [1] [0] [-1]

[-2] eleme-e Span ( [-1], [1], [0] )

[2] [0] [-1] [1]



2012. okt. 17. 21:48
 1/5 A kérdező kommentje:

[1] [1] [0] [-1]

[-2] eleme-e Span ( [-1], [1], [0] )

[2] [0] [-1] [1]

2012. okt. 17. 21:49
 2/5 A kérdező kommentje:

[1]----------------- [1] [0] [-1]

[-2] eleme-e Span ( [-1], [1], [0] )

[2] ------------------[0] [-1] [1]


Remélem érthető a felírás! :)

2012. okt. 17. 21:50
 3/5 A kérdező kommentje:

[1] --aaaaaaaaaaaaaaa[1] [0] [-1]

[-2] eleme-e Span ( [-1], [1], [0] )

[2] -aaaaaaaaaaaaaaaa[0] [-1] [1]

2012. okt. 17. 21:50
 4/5 A kérdező kommentje:

[1] dsadadddddddddsad[1] [0] [-1]

[-2] eleme-e Span ( [-1], [1], [0] )

[2] dasdadsasaddddddd[0] [-1] [1]

2012. okt. 17. 21:51
 5/5 bongolo ***** válasza:

A vektorrendszer három vektora: (sorvektorokat írok, de oszlopvektorok)

a = (1, -1, 0)

b = (0, 1, -1)

c = (-1, 0, 1)

Vedd észre, hogy a+b+c = (0,0,0), ezért egyértelmű, hogy a 3 vektor nem független lineárisan. (pl. c = −a−b)

Ezért span(a,b,c) = span(a,b)


Ezt kellene előállítani:

v = (1, -2, 2)

Ennek első komponense 1, ezért az 'a' vektorból csak 1 kell, mert b-nek az első komponense 0.

v-a = (0, -1, 2)

A második komponens -1, tehát b-ből -1 kell. De:

v-a+b = (0, 0, 1)

Nem jött ki a nullvektor, tehát nem állítható elő a v vektor a,b,c lineáris kombinációjaként, nincs benne a generált altérben.

2012. okt. 17. 23:58