2012. okt. 16. 17:39
1/2 BKRS válasza:
15 m/m% só oldatról van szó,
tehát a 0,15kg oldatban 0,15*15/100=0,0225 kg só van és 0,15-0,0225 = 0,1275 kg víz.
A 20 m/m%-os oldatban is nyilván 0,0225 kg só lesz,
és akkor ahhoz, hogy ez 20 m/m% legyen, kell hozzá 4*0,0225 = 0,09 kg víz.
Vagyis az oldatból 0,1275 - 0,09 = 0,0375 kg vizet kell elpárologtatni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2012. okt. 16. 20:25