Mi a megoldás, illetve, hogy vezessem le a feladatot? 10. es matekfeladat: 0,15kg 15%-os sóoldatból mennyi vizet kell elpárologtatni, hogy 20%-os sóoldat maradjon vissza?

2012. okt. 16. 17:39
 1/2 BKRS ***** válasza:

15 m/m% só oldatról van szó,

tehát a 0,15kg oldatban 0,15*15/100=0,0225 kg só van és 0,15-0,0225 = 0,1275 kg víz.


A 20 m/m%-os oldatban is nyilván 0,0225 kg só lesz,

és akkor ahhoz, hogy ez 20 m/m% legyen, kell hozzá 4*0,0225 = 0,09 kg víz.

Vagyis az oldatból 0,1275 - 0,09 = 0,0375 kg vizet kell elpárologtatni.

2012. okt. 16. 20:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2012. okt. 16. 20:25