Ezt valaki meg tudja magyarázni, miért van? És melyik a jó megoldás?

[link]

2012. okt. 15. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyik szerint a (2+1) a nevezőben van, a másik szerint a számlálóban. Legfőképp azért van különbség, mert máshogy programozták a két számológépet.

A Szintaktikailag helyes szerintem a 9, mert ilyen esetben szorzást kell a zárójel elé képzelni. Pl 2(1+1)=4. De aki beírta, szetintem az 1et várta eredményül.

2012. okt. 15. 16:56
 2/4 anonim válasza:
nem tudom megmagyarázni, de egyértelműen a 9 a jó megoldás, mert ezt így kell értelmezni: (6:2)*(2+1). először a zárójeleseket kell kiszámítani (mind a kető 3), majd összeszorozni, ami pedig 9.
2012. okt. 15. 16:57
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor most már értem :)

Nekem is 9 jött ki, és nem tudtam rájönni, miért lesz a másik 1, de így már értem!

2012. okt. 15. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Az 1 csakis akkor lehet jó eredmény, ha úgy írjuk fel, hogy 6/[2*(2+1)]

Ebben az esetben 9 az eredmény, ahogy a többi válaszoló is írta. Előbb eltüntetjük a zárójelet, aminek 3 az értéke, aztán elvégezzük a műveletet, azaz 6/2*3=3*3=9

2012. okt. 15. 17:35