1, 5x+3-(3-x)=4 (az 5x+3 /7 mint egy tört csak így írtam

7

2, 2x+3-x=15 (15 negyed és 3-x pernégy)

4 4

3, 3+x+2=5-x (x+2 per 2 (mint egy tört))

2

4, 10x+2x+1-(x-1)=0 (10x+2x+1 per7)

7



2012. okt. 15. 14:19
 1/1 BKRS ***** válasza:

(5x+3)/7 - (3-x) = 4

5x+3 -21 +7x = 28

12x = 46

x = 46/2



2x +(3-x)/4 = 15/4

8x +3 -x = 15

7x = 12

x = 12/7


3+(x+2)/2 = 5-x

6 + x + 2 = 10 - 2x

3x = 2

x = 2/3


(10x+2x + 1)/7 -(x-1)=0

10x+2x + 1 -7x+7 =0

5x = -8

x = -8/5

2012. okt. 15. 14:45