1, 5x+3-(3-x)=4 (az 5x+3 /7 mint egy tört csak így írtam
7
2, 2x+3-x=15 (15 negyed és 3-x pernégy)
4 4
3, 3+x+2=5-x (x+2 per 2 (mint egy tört))
2
4, 10x+2x+1-(x-1)=0 (10x+2x+1 per7)
7
2012. okt. 15. 14:19
1/1 BKRS válasza:
(5x+3)/7 - (3-x) = 4
5x+3 -21 +7x = 28
12x = 46
x = 46/2
2x +(3-x)/4 = 15/4
8x +3 -x = 15
7x = 12
x = 12/7
3+(x+2)/2 = 5-x
6 + x + 2 = 10 - 2x
3x = 2
x = 2/3
(10x+2x + 1)/7 -(x-1)=0
10x+2x + 1 -7x+7 =0
5x = -8
x = -8/5