0,2 az xediken = 24/5 + 5 az xediken, x =?

Ez egy exponenciális egyenlet lenne. Köszi!

2012. okt. 9. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

0.2=1/5.

1/5=5^(-1) ( ^ a hatványozás jele )

5^x=a új ismeretlennel a^2+4.8a-1=0 egyenletre jutsz.

Ebből a-t megkapod, visszahelyettesítve x-et.

2012. okt. 9. 18:53
 2/4 anonim ***** válasza:
-1
2012. okt. 9. 19:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg -1

[link]

2012. okt. 9. 20:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. okt. 9. 22:59