Ez egy exponenciális egyenlet lenne. Köszi!2012. okt. 9. 18:37
1/4 anonim válasza:
0.2=1/5.
1/5=5^(-1) ( ^ a hatványozás jele )
5^x=a új ismeretlennel a^2+4.8a-1=0 egyenletre jutsz.
Ebből a-t megkapod, visszahelyettesítve x-et.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. okt. 9. 22:59