az odáig meg van h a második tagot osztani kell 2-vel, majd ki kell vonni belőle a számnak a négyzetét, de ha a második tag x akk azt hogy írjam fel? segítenél benne?

[link]


2012. okt. 12. 18:11
 1/1 BKRS ***** válasza:

x^2 -x +2 = 0


(x+a)^2 = x^2+2ax+a^2

Szoval akkor ugy kene az a-t valasztani, hogy 2a=1/2 legyen:

x^2 -2*(1/2)*x +(1/2)^2 - (1/2)^2 +2 = 0

Mint lathatod, hozza is adtam az a^2-et meg le is vontam, hogy ne valtozzon meg a bal oldal erteke, meg a teljes negyzet is meglegyen.

(x-1/2)^2 -1/4+2 = 0


(x-1/2)^2 +7/4 = 0

2012. okt. 12. 18:15