helló! matekon kaptunk egy (számomra) kicsit bonyolult feladatot... valaki tudna segíteni megoldani?:

Oldjuk meg a következő egyenletet a valós számok halmazán: 3x^2-6x+16=(x^2-2x+2)^2


2012. okt. 8. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Az eredeti egyenlet:

3x^2-6x+16=(x^2-2x+2)^2.


3x^2-6x+16=3(x^2-2x+2)+10 alapján


3(x^2-2x+2)+10=(x^2-2x+2)^2.


Legyen u=x^2-2x+2 ! (*)

Egy sima másodfokú egyenlet írható fel u-ra:

3u+10=u^2.


Ezt kel a szokott módon megoldani,

majd a kapott u1, u2 megoldásokhoz az x11, x12, x21, x22

megoldásokat (*) alapján meghatározni.

2012. okt. 8. 20:41
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ!
2012. okt. 8. 20:53