helló! matekon kaptunk egy (számomra) kicsit bonyolult feladatot... valaki tudna segíteni megoldani?:
Oldjuk meg a következő egyenletet a valós számok halmazán: 3x^2-6x+16=(x^2-2x+2)^2
2012. okt. 8. 20:29
1/2 anonim válasza:
Az eredeti egyenlet:
3x^2-6x+16=(x^2-2x+2)^2.
3x^2-6x+16=3(x^2-2x+2)+10 alapján
3(x^2-2x+2)+10=(x^2-2x+2)^2.
Legyen u=x^2-2x+2 ! (*)
Egy sima másodfokú egyenlet írható fel u-ra:
3u+10=u^2.
Ezt kel a szokott módon megoldani,
majd a kapott u1, u2 megoldásokhoz az x11, x12, x21, x22
megoldásokat (*) alapján meghatározni.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ!
2012. okt. 8. 20:53