Ezt az egyenletet hogyan kell megoldani? |x-4| = 10

Ez a két vonal az x-4 körül mi? Levezetést is légyszi, hogy hogyan kell megoldani.
2012. okt. 10. 18:53
 1/2 BKRS ***** válasza:

Ha x-4 > 0

akkor |x-4| = x-4 vagyis az egyenlet így néz ki:

x-4=10

x=14

valóban, ekkor x-4>0


a x-4<0, akkor

|x-4| = 4-x vagyis az egyenlet így néz ki:

4-x = 10

-x = 6

x = -6

valóban, ekkor x-4<0


Tehát 2 megoldás van:

x=-6 és x= 14

2012. okt. 10. 18:56
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. okt. 10. 19:16