Ez a két vonal az x-4 körül mi? Levezetést is légyszi, hogy hogyan kell megoldani.2012. okt. 10. 18:53
1/2 BKRS válasza:
Ha x-4 > 0
akkor |x-4| = x-4 vagyis az egyenlet így néz ki:
x-4=10
x=14
valóban, ekkor x-4>0
a x-4<0, akkor
|x-4| = 4-x vagyis az egyenlet így néz ki:
4-x = 10
-x = 6
x = -6
valóban, ekkor x-4<0
Tehát 2 megoldás van:
x=-6 és x= 14
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. okt. 10. 19:16