Hogyan kell k-ra rendezni ezt az egyenletet? T=2*pi*sqr (m/k)

Köszönöm :)
2012. okt. 9. 19:54
 1/1 BKRS ***** válasza:

T=2*pi*√(m/k)

T² = 4*Pi²*m/k

k*T² = 4*Pi²*m

k=4*Pi²*m/T²

2012. okt. 9. 21:39