Hogy oldanátok meg a következő algebra egyenletet? 6 (3-2y) +2 (1-4y)


Mert szerintem ez a helyes megoldás:

18-12y+2-8y=20-20y

A fiam tanárnője szerint:

18-12y+12-44y=20-56y (beszorozva az egészet 6-al, ami szerintem hülyeség, pláne egy matektanártól)


2012. szept. 26. 17:49
 1/6 BKRS ***** válasza:

Itt valami zarojelezesi felreertes lesz.

Mellesleg: mi volt az eredeti egyenlet?

(Mi a tanarno neve, hatha ismerjuk :) )

2012. szept. 26. 17:56
 2/6 anonim ***** válasza:

6 (3-2y) +2 (1-4y)

Hol az egyenlet másik oldala?

2012. szept. 26. 17:57
 3/6 anonim válasza:
én így csinálnám meg: 18-12y+2-8y=20-20y
2012. szept. 26. 17:59
 4/6 anonim válasza:
Már ha, ennyiből áll a feladat és nincs az egyenletnek másik oldala
2012. szept. 26. 17:59
 5/6 A kérdező kommentje:
lehet, hogy rosszul írtam, a feladat célja az egyenlet "leegyszerűsítése", tehát nincs másik oldala
2012. szept. 27. 18:37
 6/6 BKRS ***** válasza:

ah, a kifejezes egyszerusitese, akkor:

6 (3-2y) +2 (1-4y)= 18 - 12y + 2 -8y = 20 -20y = 20(1-y)

2012. szept. 27. 20:47