Mert szerintem ez a helyes megoldás:
18-12y+2-8y=20-20y
A fiam tanárnője szerint:
18-12y+12-44y=20-56y (beszorozva az egészet 6-al, ami szerintem hülyeség, pláne egy matektanártól)
2012. szept. 26. 17:49
1/6 BKRS válasza:
Itt valami zarojelezesi felreertes lesz.
Mellesleg: mi volt az eredeti egyenlet?
(Mi a tanarno neve, hatha ismerjuk :) )
2/6 anonim válasza:
6 (3-2y) +2 (1-4y)
Hol az egyenlet másik oldala?
3/6 anonim válasza:
én így csinálnám meg: 18-12y+2-8y=20-20y
4/6 anonim válasza:
Már ha, ennyiből áll a feladat és nincs az egyenletnek másik oldala
5/6 A kérdező kommentje:
lehet, hogy rosszul írtam, a feladat célja az egyenlet "leegyszerűsítése", tehát nincs másik oldala
2012. szept. 27. 18:37
6/6 BKRS válasza:
ah, a kifejezes egyszerusitese, akkor:
6 (3-2y) +2 (1-4y)= 18 - 12y + 2 -8y = 20 -20y = 20(1-y)