A feladat: "Adjuk meg a kifejezések lehető legbővebb értelmezési tartományát. Végezzük el a műveleteket. Az eredményt hozzuk a lehető legegyszerűbb alakra."
Azt sem tudom hogy kell elkezdeni.
2012. szept. 18. 17:03
1/1 anonim válasza:
Kezdésnek érdemes közös nevezőre hozni, a^2 - b^2 = (a-b)*(a+b) és (a-b)^2 = a^2 + 2ab + b^2 összefüggéseg segítségével, majd kivonni egymásból.
Ilyen kifejezés esetén csak a 0-val való osztást nem értelmezzük, tehát az értelmezési tartomány az R (valószámok) kivéve c azon értékei, ahol a nevező 0 lesz.