Algebra, törtek, segítene valaki megoldani?


A feladat: "Adjuk meg a kifejezések lehető legbővebb értelmezési tartományát. Végezzük el a műveleteket. Az eredményt hozzuk a lehető legegyszerűbb alakra."

[link]

Azt sem tudom hogy kell elkezdeni.


2012. szept. 18. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdésnek érdemes közös nevezőre hozni, a^2 - b^2 = (a-b)*(a+b) és (a-b)^2 = a^2 + 2ab + b^2 összefüggéseg segítségével, majd kivonni egymásból.


Ilyen kifejezés esetén csak a 0-val való osztást nem értelmezzük, tehát az értelmezési tartomány az R (valószámok) kivéve c azon értékei, ahol a nevező 0 lesz.

2012. szept. 18. 17:24