1 + 1 - 2

9y^2-1 9y^2+6y+1 9y^2-6y+1


a feladat: vonjuk ossze a torteket!


Tudom hogy kozos nevezonek kell lennie. de nem tudom mi lesz az pontosan.


2012. szept. 14. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nevezetes azonosságokat kell használni.

a^2-b^2=

(a+b)^2=

(a-b)^2=


Első nevező:

9y^2-1=(3y+1)*(3y+1)

Második:

9y^2+6y+1=(3y+1)^2

Harmadik:

9y^2-6y+1=(3y-1)^2


Közös nevező pedig: (3y+1)^2*(3y-1)^2

2012. szept. 14. 21:11
 2/3 anonim ***** válasza:

A közös nevező ez lesz:

[link]

Az eredményt is látod, de közben egy kicsit még számolnod kell!

2012. szept. 14. 21:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom. sikerult megcsinalni
2012. szept. 15. 14:59