Jó fizikások! A fogaskerekű vasút 15 tonnás szerelvénye 25 perc alatt emelkedik fel 259 méter magasra. Mennyi a gép teljesítménye?

2012. szept. 26. 19:47
 1/1 bongolo ***** válasza:
100%

A helyzeti energiája odafent ennyi lesz: E = m·g·h

A feladatban nincs szó súrlódásról, úgyhogy feltételezhetjük, hogy az nincs. Akkor a gép által végzett munka ugyanannyi: W = m·g·h

A teljesítmény pedig: P = W/t


m = 15 tonna, ezt át kell váltani kg-ba

h = 259 m, az OK

t = 25 perc, ezt át kell váltani másodpercbe

Az átváltott mértékegységekkel wattban jön ki a teljesítmény, biztos érdemes lesz kW-ra átváltani.

2012. szept. 26. 20:07