Szabadesés :) Hogyan kell megoldani??2012. júl. 26. 10:53
1/1 bongolo válasza:
s = 1/2·g·t²
Tudjuk, hogy s=5·2,7 m, g=10 m/s², t most már ki fog jönni.
A sebesség pedig ebből adódik: v = g·t
Ez nagyon egyszerű feladat volt, a többi, amit kérdeztél, nehezebb. Ezeket a képleteket muszáj megtanulni, a nélkül bukás lesz.