Mennyi idő alatt esik le egy cserépdarab az ötszintes ház tetejéről, ha tudjuk hogy egy emelet 2,7 méter magas? Mekkora a földet érés sebessége?

Szabadesés :) Hogyan kell megoldani??
2012. júl. 26. 10:53
 1/1 bongolo ***** válasza:

s = 1/2·g·t²


Tudjuk, hogy s=5·2,7 m, g=10 m/s², t most már ki fog jönni.


A sebesség pedig ebből adódik: v = g·t


Ez nagyon egyszerű feladat volt, a többi, amit kérdeztél, nehezebb. Ezeket a képleteket muszáj megtanulni, a nélkül bukás lesz.

2012. júl. 26. 13:20