2012. máj. 11. 13:04
1/2 anonim válasza:
Ha építészek építették az adott épületet, akkor nagy valószínűséggel derékszögben van az épület a földdel ebből pedig egy szép derékszögű háromszöget fogsz kapni, melynek szögei:
40°2' = 40,033°
90°
49,967°
Tudjuk, hogy a 49,967°-kal szemközti oldal 35m. Szinusz tétel alapján kiszámolható, hogy: x/35 = (sin40,033°)/(49,967°) => x=29,402m
Tehát a földtől ennyi m a felső rész.
Az alsót hasonlóképpen: y/35 = (sin38,366°)/(sin51,634°)
y=27,706
Az ablak nagysága: x-y = 1,696m
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2012. máj. 11. 13:55