Tudnátok segíteni? 35m távolságból egy épület egyik ablakának felső párkánya 40°2; alsó párkánya 38°22' emelkedési szögben látszik. Milyen magas az ablak?


2012. máj. 11. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Ha építészek építették az adott épületet, akkor nagy valószínűséggel derékszögben van az épület a földdel ebből pedig egy szép derékszögű háromszöget fogsz kapni, melynek szögei:

40°2' = 40,033°

90°

49,967°


Tudjuk, hogy a 49,967°-kal szemközti oldal 35m. Szinusz tétel alapján kiszámolható, hogy: x/35 = (sin40,033°)/(49,967°) => x=29,402m

Tehát a földtől ennyi m a felső rész.


Az alsót hasonlóképpen: y/35 = (sin38,366°)/(sin51,634°)

y=27,706


Az ablak nagysága: x-y = 1,696m

2012. máj. 11. 13:39
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2012. máj. 11. 13:55