Egy 10 m hosszú,2 méter magas lejto tetejérol lecsúszik egy 2 kg tömegű test. A súrlódási tényezo 0, 05. a) Mennyi idő alatt ér le a test a lejtő aljára? B) Mekkora lesz a mozgási energiája?


Kérlek segítsetek elindulni! Sokat próbálkoztam, a legjobban azoknak a képleteknek örülnék, amelyekből kihoztam a megoldást. Előre is köszönöm szépen!


Egy 10 m hosszú, 2 méter magas lejto tetejérol lecsúszik egy 2 kg tömegű test. A súrlódási tényezo 0,05.

a) Mennyi idő alatt ér le a test a lejtő aljára?

b) Mekkora lesz a mozgási energiája?


2012. máj. 16. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:

F – „gyorsítóerő“


F₁ = m*g*sinα – „húzóerő“


F₂ = m*g*μ – „tapadóerő“


F = F₁ – F₂ = m*g*sinα – m*g*μ = 2*9,81*2/10 – 2*9,81*0,05 = 3,924 – 0,981 = 2,943 N


E = F*s = 2,943*10 = 29,43 J


s = a/2*t² = F/m/2*t² = F/(2*m)*t²


t = √(2*s*m/F) = √(2*10*2/2,943) = √13,5916 = 3,6867 s


v = a*t = F/m*t = 2,943/2*3,6867 = 5,425 m/s


E = 1/2*m*v² = 1/2*2*5,425² = 29,43 J


Azért ha megvan a végeredmény nem árt ilyenkor kiírni, hogy ellenőrizni tudjam/tudjuk a számítást.

2012. máj. 16. 13:24
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Fantasztikus vagy! :)

2012. máj. 16. 13:48