Egy kerékpáros álló helyzetből indulva 10 s alatt ér le egyenletesen gyorsuló mozgással az 50 méter hosszú lejtőn. Mekkora a gyorsulása? Mekkora a sebessége a lejtő alján?

2010. jan. 4. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel kezdősebesség nélkül indult a kerékpáros, a megtett útra felírható :

s= (a/2) * t^2 ( aperkettőténégyzet:P )

Ebből a-t kifejezve:

a=2*s/t*t=100/100=1 m/s^2

Végsebessége:

v=a*t=1*10=10 m/s


Jelölések:

s út

v sebesség

a gyorsulás

t idő

^ hatványozás

* szorzás

2010. jan. 4. 18:59