Egy 24 km-es utat egy gyalogos 6 h alatt tett meg. Ugyanezt az utat a kerékpáros 8 km/h-val nagyobb sebességgel tette meg. Mennyi ideig tartott a kerékpáros útja?

pls HELP
2011. febr. 5. 14:51
 1/3 DudoloPocok ***** válasza:

gyalogos sebessége =s/t =24km/6h= 4 km/h


biciklis sebessége 4+8=12 km/h


t=s/v=24km/12km/h=2 óra

2011. febr. 5. 14:56
 2/3 anonim ***** válasza:
kíváncsiságból: mennyit gondolkoztál ezen önállóan, mielőtt feltetted volna ide?
2011. febr. 5. 17:04
 3/3 A kérdező kommentje:
hát nem sokat, megcsináltam de nem voltam biztos benne, ezért raktam fel. hogy biztos legyek benne hogy jó :)
2011. febr. 6. 10:32