3*a-15+2*a=9-3*a megkérhetlek titeket, hogy a lépéseket is le íjátok?

2012. szept. 25. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

3a-15+2a=9-3a

5a-15=9-3a

8a=24

a=3

2012. szept. 25. 20:01
 2/7 anonim ***** válasza:

3a-15+2a=9-3a /+15

3a+2a=9-3a /+3a

6a+5a=9 /-5a

a=9

2012. szept. 25. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

(Utcsó vok)


Az enyémet hagyd mert el***tam

2012. szept. 25. 21:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

+3a ebből:

6a-15+2a=9

összevonás után:

8a-15=9

hozzáadok 15-öt

8a=24

osztok 8-cal, mert az az a szorzója és úgy kapom meg

a=3


kész:)

2012. szept. 25. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lényege, hogy egyformán változtatod a két oldalt amúgy, és ami az egyiken plusz, az a másikon minusz, és fordítva is:)


(És számot számhoz adsz, betűhöz betűt, és nálunk már nem kérték kiírni a pontot a betű meg a szorzója közé:))

2012. szept. 25. 21:16
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :))
2012. szept. 25. 21:38
 7/7 anonim ***** válasza:

3a-15+2a=9-3a első lépés: összesíteni kel az "a"-kat

5a-15=9-3a /+3a

8a-15=9 /+15

8a=24 /:8

a=3

2016. jún. 12. 23:22