Mi a megoldás? (Egyenlet megoldás)


Nem tudok rájönni a következő egyenlet megoldására:


0,0945=x-5,4/x


(Az x-5,4 egy sorban van, és ez van osztva x-el.)


Esetleg el tudnátok mondani, hogy hogyan kell megoldani?


2012. szept. 23. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Megszorzod mindkét oldalt x-szel:

0.0945*X = X - 5,4

Kivonsz mindkét oldalból 0.0945*X-et:

0 = 0.9055*X - 5.4

Hozzáadsz 5.4-et:

5.4 = 0.9055*X

Elosztod mindkét oldalt 0.9055-tel:

5.963 = X

2012. szept. 23. 11:46
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de a megoldás sajnos nem jó.

És sajnos azt sem értem pontosan, hogy hová tűnt el közben az egyik x. (ami az 5,4 előtt volt) :(

2012. szept. 23. 12:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, de különben rosszul is írtam, bocsánat, elgépeltem. Nem 0,0945, hanem egy 0-val kevesebb. 0,945 az eleje.
2012. szept. 23. 12:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, elnéztem a keresztbeszorzást. Szóval először szorzod mindkét oldalt X-szel, ezt kapod:

0.945X = x^2 - 5.4

Rendezed:

x^2 - 0.945X - 5.4 = 0

Ezt pedig a másodfokú megoldóképlettel simán megoldod.

2012. szept. 23. 12:22