Nem tudok rájönni a következő egyenlet megoldására:
0,0945=x-5,4/x
(Az x-5,4 egy sorban van, és ez van osztva x-el.)
Esetleg el tudnátok mondani, hogy hogyan kell megoldani?
2012. szept. 23. 11:37
1/4 anonim válasza:
Megszorzod mindkét oldalt x-szel:
0.0945*X = X - 5,4
Kivonsz mindkét oldalból 0.0945*X-et:
0 = 0.9055*X - 5.4
Hozzáadsz 5.4-et:
5.4 = 0.9055*X
Elosztod mindkét oldalt 0.9055-tel:
5.963 = X
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de a megoldás sajnos nem jó.
És sajnos azt sem értem pontosan, hogy hová tűnt el közben az egyik x. (ami az 5,4 előtt volt) :(
2012. szept. 23. 12:02
3/4 A kérdező kommentje:
Ja, de különben rosszul is írtam, bocsánat, elgépeltem. Nem 0,0945, hanem egy 0-val kevesebb. 0,945 az eleje.
2012. szept. 23. 12:03
4/4 anonim válasza:
Bocsi, elnéztem a keresztbeszorzást. Szóval először szorzod mindkét oldalt X-szel, ezt kapod:
0.945X = x^2 - 5.4
Rendezed:
x^2 - 0.945X - 5.4 = 0
Ezt pedig a másodfokú megoldóképlettel simán megoldod.