Hány Kg-os csomagot vihet magával egy személy pótdíj fizetése nélkül?2012. szept. 25. 09:18
1/6 anonim válasza:
Melyik légitársasággal repültek? Nézd meg a neten a megadott súlyhatárokat, és akkor nem kell ilyen hülyeségből kiszámolni.
2/6 A kérdező kommentje:
Azt nem adták meg... :D
2012. szept. 25. 09:25
3/6 anonim válasza:
Legyen M a súlyhatár.
Ha a férj egyedül megy, akkor a túlsúly:
94-M: 13,5-be kerül
Ha ketten mennek, mindkettő vihet M-et magával a túlsúly:
94-2M: 3,5-be kerül összesen.
13,5 az a 3,5-nek a 4 szerese. 4x annyiba kerül, akkor 4x annyi a túlsúly is.
Vagyis
(94-2M)*4=94-M
376-8M=94-M
282=7M
M=40,28
Vagyis 40 kilóig ingyenes.
4/6 anonim válasza:
Ifjutitán válasza nagyon szellemes. (Bár a hányadost pontosabban is lehetne számolni, nem kereken négynek venni.)
Itt egy minden kérdésre kiterjedő válasz:
5/6 anonim válasza:
Igazad van, fejben próbáltam elosztani, láttam, hogy nem 3, ezért gondoltam, hogy 4. Általában az ilyen feladatokban egész számokat adnak meg :)
6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm!!!
2012. szept. 25. 19:33