A berlini reptéren a Kiss család csomagjainak összsúlya 94 Kg volt. A feleség 2 EUR-t, a férj 1,50 EUR-t a fizetett a túlsúlyért. Ha a férj egyedül repült volna kettőjük csomagjával, akkor 13,5 EUR-t kellett volna fizetnie. Hány Kgos csomag ingyenes?

Hány Kg-os csomagot vihet magával egy személy pótdíj fizetése nélkül?

2012. szept. 25. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Melyik légitársasággal repültek? Nézd meg a neten a megadott súlyhatárokat, és akkor nem kell ilyen hülyeségből kiszámolni.
2012. szept. 25. 09:22
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt nem adták meg... :D
2012. szept. 25. 09:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Legyen M a súlyhatár.


Ha a férj egyedül megy, akkor a túlsúly:

94-M: 13,5-be kerül


Ha ketten mennek, mindkettő vihet M-et magával a túlsúly:

94-2M: 3,5-be kerül összesen.


13,5 az a 3,5-nek a 4 szerese. 4x annyiba kerül, akkor 4x annyi a túlsúly is.


Vagyis

(94-2M)*4=94-M

376-8M=94-M

282=7M

M=40,28


Vagyis 40 kilóig ingyenes.

2012. szept. 25. 12:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Ifjutitán válasza nagyon szellemes. (Bár a hányadost pontosabban is lehetne számolni, nem kereken négynek venni.)

Itt egy minden kérdésre kiterjedő válasz:

[link]

2012. szept. 25. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, fejben próbáltam elosztani, láttam, hogy nem 3, ezért gondoltam, hogy 4. Általában az ilyen feladatokban egész számokat adnak meg :)
2012. szept. 25. 15:10
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm!!!
2012. szept. 25. 19:33