Matek lecke:egy medencét két csappal lehet feltölteni. A nagy teljesítményűvel egyedül 3 óra alatt, a kicsivel 6 óra alatt telik meg. Legkésőbb hánykor nyissák ki mindkét csapot, hogy 6 órára megteljen a medence? Hogy oldjam meg?

2012. ápr. 9. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:

1 óra alatt a 3 órás csapból kifolyik a kellő víz harmada, szóval 1/3, a 6 órás csapból pedig 1/6.


1 óra alatt összesen 1/6+1/3=1/6+2/6=3/6 mennyiség folyik ki. Magyarán a 2 csappal együtt egy óra alatt a medence félig már tele van. Tehát a teljes feltöltéshez 2 óra kell.


Kicsit a logikádat használhatnád amúgy, képzeld el a feladatot, mert egyáltalán nem nehéz.

2012. ápr. 9. 11:32
 2/2 anonim ***** válasza:
Szóval 4-kor nyisd ki a csapokat!!!...:)
2012. szept. 25. 16:15