matek 8. osztály
valaki írja le nekem a megoldást, köszönöm!
2012. márc. 27. 16:47
1/2 anonim válasza:
Ki kell számolni, hogy 1 nap alatt mennyi készül el.
Az első gép 1/6 részt csinál meg.
A 2. 1/5-öt
Aztán 1/3 és 1/7,5=2/15
Ha egyszerre dolgoznak, akkor mind befejezi a saját részét, vagyis ezeket össze kell adni:
1/6+1/5+1/3+2/15 = 25/30=5/6
1 nap alatt 5/6 rész lesz kész. Akkor ahhoz, hogy az egész kész legyen 1: (5/6 ) nap kell, vagyis 6/5=1,2 nap
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget :)
2012. márc. 27. 17:06