Egy medence építésénél a földmunkákat az egyik gép 6 nap alatt, a másik 5 nap alatt, a harmadik 3 nap alatt, a negyedik 7 és fél nap alatt végezné el. Hány nap alatt készül el a munkával a négy gép együtt?


matek 8. osztály


valaki írja le nekem a megoldást, köszönöm!


2012. márc. 27. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Ki kell számolni, hogy 1 nap alatt mennyi készül el.


Az első gép 1/6 részt csinál meg.

A 2. 1/5-öt

Aztán 1/3 és 1/7,5=2/15


Ha egyszerre dolgoznak, akkor mind befejezi a saját részét, vagyis ezeket össze kell adni:

1/6+1/5+1/3+2/15 = 25/30=5/6


1 nap alatt 5/6 rész lesz kész. Akkor ahhoz, hogy az egész kész legyen 1: (5/6 ) nap kell, vagyis 6/5=1,2 nap

2012. márc. 27. 16:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget :)
2012. márc. 27. 17:06