2012. szept. 21. 16:48
1/5 anonim válasza:
a4-et és a16-ot felírod így:
a1+3d=16
a1+15d=24
2 db kétismeretlenes egyenlet, innen kiszámolod a1-et és d-t.
Van ez a képlet:
an=a1+(n-1)d
an helyére beírod a 8-at, így csak egy ismeretlen marad (n)
Ha n pozitív és egész szám, akkor tagja, ha nem, akkor nem :)
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)!!!!
2012. szept. 21. 17:08
3/5 anonim válasza:
Az előző a számtani sorozatra van. Utána nézd meg a mértanira is!
4/5 anonim válasza:
De Moodymik már az elején el is írta.
A számtani sorozatra egyszerűbben:
12 tag alatt (16-4=12) 20-szal nő a szám (24-4=20), akkor két egymás utáni tag között 20/12, azaz 5/3 a különbség.
A tagok a 4 után: 5 2/3, 7 1/3, 9,... Tehát a 8 nem tagja a számtani sorozatnak.
5/5 Tom Benko válasza:
Igen, lehet. Pl:
8 8 8 4 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 24 8 8...