S4-et kell megadni!
Adott a kérdés. valaki pls. :É :)
2012. szept. 20. 20:01
1/1 BKRS válasza:
q-val jeloljuk a mertani sorozat kvocienset.
S4 = a1 + a2 + a3 + a4 = 42 + a4 = 42 + a4
a2-a1 = q*a1 - a1 = a1(q-1) = 6
a1+a2+a3 = a1(1+q+q^2) = 42
(6/(q-1))*(1+q+q^2) = 42
1+q+q^2 = 7(q-1)
q^2 - 6q +8 = 0
(q-4)(q-2) = 0
q=4 vagy q=2
Ha q=4, akkor a1= 2, a4=128, S4 = 42 + a4 = 42+128 = 170
Ha q=2, akkor a1 = 6, a4 = 48, S4 = 48+42 = 90