Matek feladat:
Egyenletrendszer:
x+y=5
xy=6
-------
x-y=3
xy=10
Ha lehetséges levezetéssel, köszi előre is!
2012. jún. 22. 19:07
1/2 anonim válasza:
az első:
3+2=5
3*2=6
a második:
5-2=3
5*2=10
bocsi,de nem tudom levezetni neked,én még ilyet nem tanultam,csak így jött ki jól:|
2/2 anonim 



válasza:





kifejezel: x=5-y
behelyettesítesz a másikba: (5-y)*y=6
ebből: 5y-y^2=6
nullára hozod az egyik oldalt: y^2-5y+6=0
és kaptál egy másodfokú egyenletet. Miután meg van a két y érték, mind a kettővel vissza helyettesítesz x be is. Így lesz két helyes megoldásod x és y -ra.
A másikkal ugyan ez.
x=3+y
(3+y)y=10
3y+y^2=10
y^2+3y-10=0
a másodfokú egyenlet megoldó képletét bármelyik függvénytáblázatban megtalálod.