Egy paralelogramma két oldalának hossza 10 és 42 cm. Az általuk bezárt szög 38°?
A képlet: T=a*b*38° /2 De a könyvem megoldókulcsában nem ez van. Hogyan kell?
2012. máj. 22. 17:15
1/4 anonim válasza:
T=a*b*sin (38 fok)
Nem kell osztani 2-vel. Nem tudom, hogy a szinusz véletlenül, vagy direkt hagytad-e le.
T=258,577
2/4 A kérdező kommentje:
A szinusz véletlen maradt le. Az a megoldás, amit te írtál, de én úgy tudom, hogy osztani kell kettővel ,esetleg ennél a feladatnál azért nem , mert paralelogrammáról van szó?
2012. máj. 22. 17:31
3/4 anonim válasza:
háromszögnél osztasz 2-vel
paralelogrammánál nem
[A paralelogramma 2 háromszögből van összerakva:
T=2*(a*b*sin alfa)/2=(a*b*sin alfa) ]
4/4 A kérdező kommentje:
Igen, igen. Erre gondoltam :D
2012. máj. 22. 18:15