A megoldó kulcs rossz vagy én nem tudom ezt a pofonegyszerű feladatot? -Matek


Egy paralelogramma két oldalának hossza 10 és 42 cm. Az általuk bezárt szög 38°?

A képlet: T=a*b*38° /2 De a könyvem megoldókulcsában nem ez van. Hogyan kell?


2012. máj. 22. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

T=a*b*sin (38 fok)

[link]


Nem kell osztani 2-vel. Nem tudom, hogy a szinusz véletlenül, vagy direkt hagytad-e le.


T=258,577

2012. máj. 22. 17:20
 2/4 A kérdező kommentje:
A szinusz véletlen maradt le. Az a megoldás, amit te írtál, de én úgy tudom, hogy osztani kell kettővel ,esetleg ennél a feladatnál azért nem , mert paralelogrammáról van szó?
2012. máj. 22. 17:31
 3/4 anonim ***** válasza:

háromszögnél osztasz 2-vel

paralelogrammánál nem


[A paralelogramma 2 háromszögből van összerakva:

T=2*(a*b*sin alfa)/2=(a*b*sin alfa) ]

2012. máj. 22. 17:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, igen. Erre gondoltam :D
2012. máj. 22. 18:15