Másodfokú egyenletrendszer! Levezetnétek nekem?


1. x² - y²=81

2. x - y=1



2012. szept. 16. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

x-y=1

x=1+y


(1+y)²-y²=81

1+y²+2y-y²=81

2y=80

y=40


x-40=1

x=41

2012. szept. 16. 10:42
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. szept. 16. 10:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még egy kérdésem lenne. A 2y hogy kerül oda a felbontás után? 15 perce nézem és nem tudok rájönni.
2012. szept. 16. 13:37
 4/5 anonim ***** válasza:
mert a négyzetes zárójelfelbontásnál ott kell lennie a tagok kétszeres szorzatának is.
2012. szept. 16. 16:33
 5/5 anonim válasza:

"A 2y hogy kerül oda a felbontás után?"

(a+b)²=a²+2ab+b²

2016. márc. 30. 13:21