1. x² - y²=81
2. x - y=1
2012. szept. 16. 10:02
1/5 anonim válasza:
x-y=1
x=1+y
(1+y)²-y²=81
1+y²+2y-y²=81
2y=80
y=40
x-40=1
x=41
3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még egy kérdésem lenne. A 2y hogy kerül oda a felbontás után? 15 perce nézem és nem tudok rájönni.
2012. szept. 16. 13:37
4/5 anonim válasza:
mert a négyzetes zárójelfelbontásnál ott kell lennie a tagok kétszeres szorzatának is.
5/5 anonim válasza:
"A 2y hogy kerül oda a felbontás után?"
(a+b)²=a²+2ab+b²