a következõt kéne elosztani: 58,3/ 0,78. 0,9. 2,5. és 0,0018 al. nagyon megköszönném, ha levezetve írnátok le.2012. szept. 15. 11:31
1/3 Silber válasza:
Szorozd fel annyival a tagokat, hogy egész számokat kapj. Pl.:
58,3/0,78=5830/78. Így már tudsz osztani.
2/3 anonim válasza:
I
t
t
.
v
a
n
.
a
.
l
e
v
e
z
e
t
é
s
.
.
.
És itt a megoldás:
Bővíteni kell a törteket 10 000-rel, aztán írásban osztani úgy, ahogy egész számokat tanultál osztani másodikban.
58,3/0,78 = 538000/7800 = 68,974...
/0,9 = /9000 = 59,777...
/2,5 = /25000 = 21,52
/0,0018 = /18 = 29 888,888...
Ezen tényleg nincs mit levezetni.
3/3 A kérdező kommentje:
levezetés allat úgy értem, hogy nem egybõl a válaszat,hanem a maradékokat kiírni....
2012. szept. 15. 11:53