Segít valaki matek háziban?

a következõt kéne elosztani: 58,3/ 0,78. 0,9. 2,5. és 0,0018 al. nagyon megköszönném, ha levezetve írnátok le.

2012. szept. 15. 11:31
 1/3 Silber ***** válasza:

Szorozd fel annyival a tagokat, hogy egész számokat kapj. Pl.:

58,3/0,78=5830/78. Így már tudsz osztani.

2012. szept. 15. 11:39
 2/3 anonim ***** válasza:

I


t


t


.


v


a


n


.


a


.


l


e


v


e


z


e


t


é


s


.


.


.



És itt a megoldás:


Bővíteni kell a törteket 10 000-rel, aztán írásban osztani úgy, ahogy egész számokat tanultál osztani másodikban.


58,3/0,78 = 538000/7800 = 68,974...

/0,9 = /9000 = 59,777...

/2,5 = /25000 = 21,52

/0,0018 = /18 = 29 888,888...


Ezen tényleg nincs mit levezetni.

2012. szept. 15. 11:46
 3/3 A kérdező kommentje:
levezetés allat úgy értem, hogy nem egybõl a válaszat,hanem a maradékokat kiírni....
2012. szept. 15. 11:53